Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

«Λύγισε» στη συμπρωτεύουσα.

Τη δεύτερη της ήττα γνώρισε με 3-2 η Β’ Ομάδα Ποδοσφαίρου της ΑΕΚ στο φετινό πρωτάθλημα υποδομής.

Οι παίκτες του Ντανιέλ Μπατίστα, επέδειξαν το καλό τους πρόσωπο μόνο για είκοσι λεπτά στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν κιόλας με τον καταπληκτικό Εγγλέζου στο 9’ γράφοντας το 0-1. Το δεύτερο ημίχρονο όμως ήταν καταστροφικό για το «Δικέφαλο», καθώς στο 69’ αποβλήθηκε ο Πλάτζος.

Η κούραση και ο πολύ κακός αγωνιστικός χώρος, αλλά και η καλή εμφάνιση του Άρη έφεραν τούμπα το παιχνίδι, το 1-1 για τους «κίτρινους» έκανε ο Αγγελούδης με σουτ στο 49ο λεπτό. Στο 67' ο Τοπούζης διπλασίασε τα τέρματα για τους «κίτρινους», ενώ στο 77' ο ίδιος παίκτης με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έγραψε και το 3-1.

Το τελικό 3-2 για την ΑΕΚ έγραψε ο Παπαδημητρίου στο 89' με κεφαλιά. Από την ΑΕΚ, τέλος, ξεχώρισαν οι Μοσχονάς(απέκρουσε και το πέναλτι του Αγγελούδη στο 21'), Αμπντουραχμάνι και Βλάχος.

ΑΕΚ: Μοσχονάς, Πλάντζος, Ρομπς(Παπαδημητρίου), Ντουμπερέτ, Βλάχος, Στέργιος(Φούντας), Αργυρίου, Μουρούτης, Αμπντουραχμάνι, Γρόντης(Μούχι), Εγγλέζου.