Τρίτη 4 Μαΐου 2010

Άτυχη και… άστοχη!

Σε έναν αγώνα με πολλές χαμένες ευκαιρίες και δραματικό φινάλε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ ηττήθηκε με 5-4 από την Σαλαμίνα, στον τελικό του πρωταθλήματος και έχασε την ευκαιρία να πανηγυρίσει τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της.

Στο πρώτο ημίχρονο η Σαλαμίνα μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο γκολ, στη συνέχεια η ΑΕΚ προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά και τα κατάφερε τον Κουτσιλιά. Στην επανάληψη οι «κιτρινόμαυροι» δεν φρόντισαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που είχαν, ήταν άστοχοι και άτυχοι και με τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας,

Φασουλή να κάνει εξαιρετικές εμφανίσεις στα κρίσιμα σημεία του αγώνα δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Το φινάλε της αναμέτρησης ήταν συγκλονιστικό, αφού και οι δύο ομάδες έχασαν απίστευτες ευκαιρίες, με την ΑΕΚ να μην μπορεί να ισοφαρίσει και τον Κουτσουλιά να χάνει την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα

Και οι δύο ομάδες προσέφεραν εκπληκτικό θέαμα και μετά τη λήξη οι οπαδοί του Δικέφαλου χειροκρότησαν τους νικητές. Να υπενθυμίσουμε ότι η ΑΕΚ απο τη νέα χρονιά θα αγωνίζεται στην μεγάλη κατηγορία, παρά τη σημερινή ήττα της.