Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2010

Οδυνηρή ήττα για ΑΕΚ

Η ΑΕΚ έχασε απο τον Φοίνικα και θα υποχρεωθεί να αγωνιστεί στα play out.

Για την ΑΕΚ το ματς με τον Φοίνικα Σύρου ήταν ζωής η θανάτου, αφού με νίκη η ανδρική ομάδα βόλεϊ θα απέφευγε να πάιξει στα play out.

Η Ένωση όμως δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ για την 21η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ ανδρών απο τους νησιώτες. Το μόνο σίγουρο πλέον είναι ότι δεν υπάρχουν ελπίδες να γλιτώσει τη συμμετοχή της στα play out του πρωταθλήματος.

Οι «κιτρινόμαυροι» δεν μπορούσαν να βρουν ρυθμό στα δυο πρώτα σετ, μένοντας από το ξεκίνημα πίσω στο σκορ.
Επίσης, η άμυνα δεν λειτόυργησε σωστά και στις περισσότερες φάσεις υπήρχε μια αδυναμία στο τελείωμα.

Φαίνεται πως τα προβλήματα οφειλών που ταλαιπωρούν την ΑΕΚ και την απειλούσαν με υποβιβασμό στην Α2 δεν έχουν αφήσει ανεπηρέστους τους παίκτες. Τώρα θα πρέπει όλοι να φανούν δυνατοί για την δύσκολη συνέχεια που περιμένει την ομάδα ώστε να παραμείνει στην μεγάλη κατηγορία.

Τα σετ: 25-22, 25-21, 29-27