Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014

ΑΕΚ έχεις τάσεις αυτοκτονίας!

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα από τον Ολυμπιακό δέχτηκε η ΑΕΚ στο εξ αναβολής παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής με 3-1 σετ. Η ΑΕΚ σε όλα τα σετ πλην του 4ου ήταν μπροστά στο σκορ παρόλα αυτά ο αντίπαλος με αντεπιθέσεις διαρκείας γύριζε το παιχνίδι.
Η ΑΕΚ είχε τα ηνία του πρώτου σετ και ήταν κοντά στο να το κατακτήσει με τις ερυθρόλευκες με μια αντεπίθεση διαρκείας να κάνουν το 1-0 σετ με 26-24. Στο 2ο σετ η ΑΕΚ ήταν σοβαρή από την αρχή μέχρι το τέλος και έτσι δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-1 (17-25). Η εικόνα του 2ου σετ ήταν αυτή που η ομάδα αν είχε στα υπόλοιπα δεν θα δυσκολευόταν. Στο 3ο σετ η ΑΕΚ αυτοκτόνησε αφού κατάφερε να το χάσει με 25-23 ενώ προηγουμένως ήταν μπροστά με 12-18.  Το 4ο σετ ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος με την ΑΕΚ να είναι εμφανώς ψυχολογικά επηρεασμένη από την κατάληξη του προηγούμενου. Ήταν μπροστά σχεδόν σε όλη του την διάρκεια και κατάφερε να πάρει την νίκη με 3-1 κατακτώντας και το τελευταίο σετ με 25-19.
Τα σετ: 26-24, 17-25, 25-23, 25-19